ZDRAVÝ PROSTOR

Centrum diagnostiky obytného prostoru

 

 

FORMALDEHYD

 

Formaldehyd - methanal HCHO (E240) je uměle vytvářený bezbarvý zapáchající jedovatý plyn, používaný jako surovina pro výrobu širokého spektra produktů, kterými je moderní člověk obklopen - dřevotřísky, překližky, lepidla, papír, izolace, textil, lůžkoviny, matrace, koberce atd...

Formaldehyd do těla přijímáme především inhalací. Stoupající koncentrace této látky dráždí nejprve oči i dýchací cesty a způsobuje bolení hlavy. Dále může docházet k podráždění kůže (exémy), poškození jater, ledvin i nervového systému. Mezinárodní organizace pro výzkum rakoviny IARC zařadila formaldehyd mezi prokázané lidské karcinogeny I.skupiny.

Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č.6/2003 Sb. stanovuje hygienický limit přítomnosti formaldehydu pro vnitřní prostředí pobytových místností na 60 mikrogramů / 1m3. Pro pracovní prostředí stanoví Nařízení vlády č.361/2007 Sb. limit 1 mg / 1m3.

Centrum ZDRAVÝ PROSTOR provádí měření přítomnosti formaldehydu, vydává doporučení postupu pro snížení hladiny jeho přítomnosti a ověření účinnosti provedených opatření. 

 

 

Máte-li zájem o více informací, konzultaci, nebo provedení měření, klikněte, prosím, zde .