ZDRAVÝ PROSTOR

Centrum diagnostiky obytného prostoru

 

 

ZDRAVÁ DOMÁCNOST,  ZDRAVÝ BYT A DŮM

 

       Bývá bohužel poměrně častým jevem, že po nastěhování do nového bytu se rodina necítí zdaleka tak dobře, jak očekávala a navíc se časem začnou objevovat různé zdravotní problémy. Dobré pocity z nového bytu či rodiného domu se postupně rozplývají. Co potom s tím, když   běžná cena nového bytu ve větších městech se pohybuje kolem 3-4 milionů korun a jeho získání bývá mnohy podmíněno přijetím závazku na desítky let?

       Při pátrání po možných příčinách nepříznivé situace se vždy vynoří řada otázek, které bohužel nebyly položeny a zodpovězeny včas: Byl dům postaven ze zdraví neškodících materiálů? Byla řádně provedena radonová izolace? Nezasahují do prostoru bytu neativní účinky výrazné geopatogenní zóny?  atd...

       Bylo by jistě naivní předpokládat, že realitní agent před podpisem smlouvy o prodeji bytu na tyto závažné nedostatky kupujícího iniciativně upozorní. Případně spoléhat se na to, že developer je natolik "osvícený", aby se zajímal, zda například ložnicí či dětským pokojem bytů v jeho výstavbě  neprochází nebezpečná geopatogenní zóna. Je nutné vycházet z reality, která je v tomto směru bohužel zcela nekompromisní: Každý  živatel bytu či rodinného domku se v tomto směru musí ve svém zájmu spolehnout sám na sebe a postarat se o ověření zdravotní nezávadnosti svého obytného prostoru. Bývá to však poměrně komplikovaný proces, protože míru přítomnosti  nejrůznějších škodlivin - radonu, formaldehydu, roztočů, virů, bakterií, plísní, geopatogenních zón atd. lze stanovit zpravidla jednoúčelovými detekčními postupy a zařízeními, jimiž disponují jednotliví specialisté. Koordinovat i absolvovat jejich četné návštěvy je náročné a obtěžující. Přesto by však podezření o negativním  vlivu bytu na zdraví jeho obyvatel i úmysl jej provětřit neměly být přecházeny, neboť mnohé škodlivé jevy nejsou běžnými smysly pozorovatelné a v jejich latentním působení spočívá určitá zákeřnost. Bohužel, obvykle se lidé o tyto záležitosti začínají aktivně zajímat až opožděně, kdy už  hledají cesty z chronického, či vážného onemocnění, z něhož jim nepomáhají  spousty zbytečně spolykaných prášků.

 

        Existence uživatelsky vstřícné profesionální služby pro  komplexní ověřování přítomnosti škodlivých vlivů v bytovém prostoru je nezbytným předpokladem k tomu, aby se co nejvíce domácnostem dařilo díky aktivní prevenci předcházet rozvinutí mnohdy vážných zdravotních problémů jejích obyvatel. Centrum ZDRAVÝ PROSTOR pro potřeby majitelů bytů a rodinných domů provádí komplexní detekční servis a soustřeďuje "pod jednou střechou" (na jedno objednání) všechny potřebné specializace Podle konkrétních okolností lze současně s detekcí škodlivin též provést eliminaci roztočů, virů, bakterií, spórů plísní a zatuchlého zápachu (například z plísní či domácích zvířat) pomocí celoprostorového rozptýlení aerosolu aktivního nano-polymeru, tedy uskutečnění rychlého a dlouhodobě účinného "3D zdravotního  resetu" celého prostoru bytu nebo domu. Všechna měření a případný odběr vzorků proběhnou v domluveném rozsahu pokud možno v rámci jedné návštěvy, jejímž výsledkem je získání  komplexního přehledu o "diagnóze" obytného prostoru-domácnosti i doporučení  vhodných opatření pro eliminaci zjištěných škodlivých vlivů.

Máte-li zájem o více informací, konzultaci, nebo objednání služeb, klikněte, prosím, zde.